Francouzština

Stručné informace o francouzském jazyce

Francouzským jazykem kromě Francie se mluví v Belgii, Švýcarsku, Kanadě a díky     kolonizaci i v mnoha zemích v Africe. Francouzština je úředním jazykem celkem ve 41 zemích. Z francouzštiny pochází velká část mezinárodních slov – až 70% slov v dnešní angličtině má francouzský (a zprostředkovaně přes francouzštinu vlastně latinský) původ.

francouzská vlajka

Historie francouzského jazyka

Francouzský jazyk, tehdy jako románský jazyk, se začal formovat již za Římské říše a Julia Ceasara (50 léta př. n. l.) kdy byla úředním jazykem latina, na francouzském venkově se ale dále mluvilo keltským jazykem. Smísením těchto dvou jazyků vznikala různá nářečí. Při pronikání germánů do Evropy v pozdním středověku sde latina postupně vytrácela (zůstala pak jako jazyk pro bohoslužby) a země se roztříštila na vlastní nářečí, později formované do třech hlavních: nářečí severu země, nářečí jihu země a nářečí frankoprovensálské.

Za období Franské říše se opět začal projevovat vliv latiny, hlavně díky šíření křesťanství. Za vlády Karla Velikého pak vznikla Štrasburská přísaha, která v písemné podobě dokládala první podobu staré francouzštiny. Obova klasické latiny  a vulgární latiny (jazyka prostých lidí) měla především vliv na slovní zásobu a tedy na zásadní vznik francouzštiny. Za období renesance pak byly položeny základní kameny moderní francouzštiny.

Dnes je francouzština mezinárodním diplomatickým jazykem, komunikačním jazykem EU, NATO, OSN a dalších podobných organizací, je však vytlačována angličtinou, díky níž její význam upadá (přes snahu francouzské vlády podporovat šíření jazyka v zahraničí).

Překlady francouzštiny

Uvažujete-li například o překladech do francouzštiny, nebo naopak o překladech z francouzštiny do češtiny, můžete využít našeho poptávkového formuláře. Vyhotovujeme maloobjemové ale i velkoobjemové překlady, soudně ověřené překlady nebo právní (úřední) překlady vždy s korekturou textu od rodilých mluvčích. Váš překlad je rozřazován dle specializace, překladatel má tedy kromě francouzského jazyka v překládaném tématu i obecný přehled a může tak nabídnou lepší kvalitu své práce. Pro více informací následujte překlady francouzštiny.

Tlumočení francouzštiny

Náš tlumočník francouzštiny Vám bude vždy k službám. Jsme schopni Vám zajistit spolehlivé tlumočníky francouzského jazyka na libovolně dlouhou dobu jak v ČR tak ve světě. Zajišťujeme konsekutivní tlumočení francouzštiny, kde se jedná o tlumočení projevu řečníka po krátkých úsecích. Dále simultánní tlumočení, tedy tlumočení francouzštiny, které probíhá zároveň s projevem řečníka. V naší nabídce naleznete i soudní tlumočení (tlumočení při soudních stání), výjezdové tlumočení, kde s Vámi cestuje profesionální tlumočník a nebo tlumočení přes skype. Pro více informací následujte tlumočení francouzštiny.

Průvodcování ve francouzském jazyce

Česká Republika a hlavně pak Praha je významným turistickým centrem i pro francouzsky mluvící turisty a návštěvníky. Nabízíme Vám proto služby průvodcování ve francouzském jazyce od profesionálních průvodců. Zařiďte si výlet po Praze s francouzským výkladem. Pro více informací následujte průvodcování ve francouzštině.

Kontakt – Agentura Encanto

Zaujala Vás naše nabídka jazykových služeb francouzštiny a rádi byste nás kontaktovali? Dotazy přijímáme na telefoním čísle 724 728 422, na emailu agentura@encanto.cz a nebo pod položkou „kontakt„.