Němčina

Stručné informace o německém jazyce

Německý jazyk je z hlediska počtu rodilých mluvčích (cca 100 mil.) druhým nejrozšířenějším jazykem hned po ruském jazyce. Jako úřední jazyk se používá v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Belgii, Lucembursku a Itálii       (konkrétně v Jižním Tyrolsku). V dalších 17ti zemích se teoreticky s němčinou domluvíte.

německá vlajka

Historie německého jazyka

Vznik německého jazyka se datuje k 8. století na území tehdejší Východofranské říše. Němčina vyvíjela na tzv. starou horní němčinu (období ranného středověku), na kterou měla velký vliv latina. Později na střední horní němčinu (obdobý pozdního středověku), zde se projevil i vliv francouzštiny a němčina se začala používat v listinnách. Posledními vývojovými stupni němčiny jsou „ranná nová horní němčina a „nová horní němčina“ – období baroka a osvícení.

Současná němčina měla první pevně stanovená pravidla výslovnosti v roce 1898, v roce 1901 se reformoval pravopis a konečně koncem roku 2007 vstoupili v platnost nová pravidla pravopisu němčiny.

Zajímavostí ke zmíňce je rakouská němčina a švýcarská němčina. U rakouské němčiny jde o cca 8 mil. hovořících. Rakouská němčina má z části rozdíl ve slovní zásobě, ve výslovnosti, ortografii a tvoření slov. Dále u ní nalezneme slovíčka francouzského, slovanského ale i maďarského původu. Němčinou ve Švýcarsku mluví cca 4 mil. obyvatel, což je cca 60% švýcarů.

Překlady němčiny

Uvažujete-li například o překladech do němčiny, nebo naopak o překladech z němčiny do češtiny, můžete využít našeho poptávkového formuláře. Vyhotovujeme maloobjemové ale i velkoobjemové překlady, soudně ověřené překlady nebo právní (úřední) překlady němčiny vždy s korekturou textu od rodilých mluvčích. Váš překlad je rozřazován dle specializace, překladatel němčiny má tedy kromě německého jazyka i obecný přehled v překládaném tématu a může tak nabídnou lepší kvalitu své práce. Pro více informací následujte překlady němčiny.

Tlumočení němčiny

Náš tlumočník němčiny bude vždy k Vašim službám. Jsme schopni Vám zajistit spolehlivé tlumočníky německého jazyka na libovolně dlouhou dobu jak v ČR tak ve světě. Zajišťujeme konsekutivní tlumočení němčiny, kde se jedná o tlumočení projevu řečníka po krátkých úsecích. Dále simultánní tlumočení, tedy tlumočení němčiny, které probíhá zároveň s projevem řečníka. V naší nabídce naleznete i soudní tlumočení (tlumočení při soudních stání), výjezdové tlumočení, kde s Vámi cestuje profesionální tlumočník a nebo tlumočení přes skype. Pro více informací následujte tlumočení němčiny.

Průvodcování v německém jazyce

Česká Republika a hlavně pak Praha je významným turistickým centrem zejména pro německé turisty, kteří to mají do Čech blízko. Nabízíme Vám proto služby průvodcování v německém jazyce od profesionálních průvodců. Zařiďte si výlet po Praze s německým výkladem. Pro více informací následujte průvodcování v němčině.

Kontakt – Agentura Encanto

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste nás kontaktovali? Dotazy přijímáme na telefonním čísle 724 728 422, na emailu agentura@encanto.cz a nebo pod položkou kontakt.