Portugalština

Stručné informace o portugalském jazyce

Portugalština spadá mezi západní románské jazyky spolu se španělštinou, katalánštinou a galicijštinou. Portugalský jazyk se rozšířil po světě v průběhu 15. a 16. století při kolonizaci. Portugalština je dnes úředním jazykem ve státech na Portugalsku nezávislých a nebo je používána jako druhý jazyk.

Historie portugalského jazyka

Portugalština se vyvíjela na západě Iberského poloostrova z hovorové forma latinského jazyka, která byla užívána římskými vojáky a osadníky. Po rozpadu Římské říše se začal galicijsko-portugalský jazyk formovat do budoucí portugalštiny. První portugalsky psané dokumenty jsou dochovány z 11. století. Do 15. století se portugalština rozvinula v kulturní jazyk.

Dnes se portugalsky mimo samotné Portugalsto domluvíte například v Angole, Brazílii, Francii, Kapverdách apod.

Portugalština je sice v mnoha aspektech velmi podobná španělštině, ve výslovnosti se od ní ale značně liší. S trochou cviku je ale možné aby portugalec rozuměl španělovi a naopak.

Překlady portugalštiny

Uvažujete-li například o překladech do portugalštiny, nebo naopak o překladech z portugalštiny do češtiny, můžete využít našeho poptávkového formuláře. Vyhotovujeme maloobjemové ale i velkoobjemové překlady, soudně ověřené překlady nebo právní (úřední) překlady vždy s korekturou textu od rodilých mluvčích. Váš překlad je rozřazován dle specializace, překladatel má tedy kromě portugalského jazyka v překládaném tématu i obecný přehled a může tak nabídnou lepší kvalitu své práce.

Služby překladů portugalštiny naleznete také na osobní prezentaci pana Martina Illka na portálu navolnenoze.cz.

Tlumočení portugalštiny

Náš tlumočník portugalštiny Vám bude vždy k službám. Jsme schopni Vám zajistit spolehlivé tlumočníky portugalského jazyka na libovolně dlouhou dobu jak v ČR tak ve světě. Zajišťujeme konsekutivní tlumočení portugalštiny, kde se jedná o tlumočení projevu řečníka po krátkých úsecích. Dále simultánní tlumočení, tedy tlumočení portugalštiny, které probíhá zároveň s projevem řečníka. V naší nabídce naleznete i soudní tlumočení (tlumočení při soudních stání), výjezdové tlumočení, kde s Vámi cestuje profesionální tlumočník a nebo tlumočení přes skype.

Služby tlumočení portugalštiny naleznete také na osobní prezentaci na portálu navolnenoze.cz.

Průvodcování v portugalském jazyce

Praha a vlastně celá Česká Repubika je významným turistickým centrem i pro portugalsky mluvící turisty a návštěvníky. Nabízíme Vám proto služby průvodcování v portugalském jazyce od profesionálních průvodců. Zařiďte si výlet po praze s portugalským výkladem.

Kontakt – Agentura Encanto

Zaujala Vás naše nabídka překladů a tlumočení portugalštiny a rádi byste nás kontaktovali? Dotazy přijímáme na telefonním čísle 724 728 422, na emailu agentura@encanto.cz a nebo pod položkou kontakt.