Ruština

Stručné informace o ruském jazyce

Jako úřední i dorozumívací jazyk carského Ruska se ruština rozšířila po obrovské rozloze východní Evropy a severní Asie. Významné rusky mluvící menšiny žijí i v mnoha jinak neruských zemích, které po rozpadu Sovětského svazu získaly nezávislost.

ruská vlajka

Historie ruského jazyka

V dobách studené války se ruština stala hlavním dorozumívacím jazykem zemí Varšavské smlouvy a RVHP, v řadě z nich se povinně vyučovala na školách. I v zemích nespadajících do sovětského bloku byla ruština nejčastěji voleným cizím jazykem ze slovanských jazyků.

Ruština je oficiálním jazykem v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu a Kyrgyzstánu dále též v moldavském Podněstří a Gagauzsku, ukrajinském Krymu a gruzínské Abcházii a Jižní Osetii. Významné ruské menšiny žijí na Ukrajině, v Kazachstánu, Bělorusku, Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Uzbekistánu a Izraeli.

Překlady ruštiny

Uvažujete-li například o překladech do ruštiny, nebo naopak o překladech z ruštiny do češtiny, můžete využít našeho poptávkového formuláře. Vyhotovujeme maloobjemové ale i velkoobjemové překlady, soudně ověřené překlady nebo právní (úřední) překlady vždy s korekturou textu od rodilých mluvčích. Váš překlad je rozřazován dle specializace, překladatel má tedy kromě ruského jazyka v překládaném tématu i obecný přehled a může tak nabídnou lepší kvalitu své práce.

Tlumočení ruštiny

Náš tlumočník ruštiny Vám bude vždy k službám. Jsme schopni Vám zajistit spolehlivé tlumočníky ruského jazyka na libovolně dlouhou dobu jak v ČR tak ve světě. Zajišťujeme konsekutivní tlumočení ruštiny, kde se jedná o tlumočení projevu řečníka po krátkých úsecích. Dále simultánní tlumočení, tedy tlumočení ruštiny, které probíhá zároveň s projevem řečníka. V naší nabídce naleznete i soudní tlumočení (tlumočení při soudních stání), výjezdové tlumočení, kde s Vámi cestuje profesionální tlumočník a nebo tlumočení přes skype.

Průvodcování v ruském jazyce

Praha je lákavým a významným turistickým centrem i pro ruské turisity, kteří nás navštěvují čím dál častěji. Nabízíme Vám proto služby průvodcování v ruském jazyce od profesionálních průvodců. Zařiďte si výlet po Praze s ruským výkladem.

Kontakt – Agentura Encanto

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste nás kontaktovali? Dotazy přijímáme na telefonních číslech 724 728 422 na emailu agentura@encanto.cz a nebo pod položkou „kontakt„.