Tlumočení

Proč právě tlumočení od Agentury Encanto?

  1. Jsme schopni Vám zajistit spolehlivé tlumočníky na libovolně dlouhou dobu jak v ČR tak ve světě.
  2. Podle typu akce je možné si u nás zvolit tlumočení konsekutivní, simultánní s použitím tlumočnické techniky a nebo soudní.
  3. Dle bližších informací o Vašem tlumočení pro Vás vybereme nejvhodnějšího tlumočníka.
  4. Abychom mohli pro vaše potřeby vybrat toho nejpovolanějšího tlumočníka, dejte nám prosím vědět aspoň 48 hodin před začátkem samotné akce. Uvítáme k ní související materiály, abychom mohli naše tlumočníky co nejlépe připravit.
  5. Pokud bude náročnost situace vyžadovat, zajistíme Vám i více našich profesionálních tlumočníků.
  6. Pokusíme se splnit i vaše případná speciální přání.
  7. Tlumočíme do angličtiny, španělštiny, němčiny, polštiny, ruštiny, francouzštiny, portugalštiny a samozřejmě i zpět do češtiny.

Rozhodli jste se pro tlumočení od Agentury Encanto a chcete vědět více informací k vlastním poptávce tlumočení? Zašlete nám skrze objednávky tlumočení nezávaznou poptávku s bližší specifikací a my se Vám ozveme nazpět! V textu dále se dočtete o konkrétních typech tlumočení.

Konsekutivní tlumočení

Konsekutivní tlumočení probíhá tak, že je projev řečníka tlumočen po krátkých úsecích. To znamená, že řečník pronese určitý úsek své řeči, pak se odmlčí a dá prostor tlumočníkovi, který daný úsek převede do tlumočeného jazyka. Používá se při obchodních jednáních, schůzkách, pracovních obědech, doprovodných akcích, apod.

Simultánní tlumočení

Simultánní tlumočení probíhá zároveň s projevem řečníka při využití tlumočnické techniky, tlumočnická kabina, mikrofon, sluchátka apod. Používá se na konferencích, přednáškách, školeních, seminářích atd. Kvůli velké fyzické i psychické náročnosti simultánního tlumočení je nutné objednat aspoň dva tlumočníky, kteří se v kabině střídají, což je mezinárodně uznávaným pravidlem.

Zvláštní formou simultánního tlumočení je takzvaná šušotáš, používá se pro jednoho nebo dva posluchače, při kterém tlumočník šeptá posluchači do ucha souběžně s projevem řečníka. Odpadá zde nutnost použití tlumočnické techniky, ale z logiky věci ji nelze použít pro více posluchačů.

Nabízíme vám kompletní zajištění pořádání Vašich velkých tlumočnických akcí. Rádi vám poskytneme i naši profesionální tlumočnickou techniku včetně asistence po celou dobu trvání akce.

Soudní tlumočení

Soudní tlumočení zajišťuje tlumočník, který byl přezkoušen a pověřen akreditací příslušným krajským soudem. Kromě soudních sporů se může využít při valných hromadách akciových společností a jiných úředně zaprotokolovaných firemních jednáních, svatbách nebo zápisech dopravních nehod.

Výjezdové tlumočení

Při výjezdovém tlumočení doprovází tlumočník klienta na jeho cestách, ať už po republice nebo v zahraničí. Můžete si být jisti, že pro vás vybereme profesionály, kteří vás budou vhodně reprezentovat.

U výjezdového tlumočení na jeden den v rámci ČR si účtujeme celodenní sazbu bez příplatků na cestu.

Pro výjezdové tlumočení na více dnů v rámci ČR nebo kdekoli po světě vám vyhotovíme kalkulaci na základě vašich informací, které nám můžete zaslat na email agentura@encanto.cz, případně můžete vyplnit formulář, nebo se s námi domluvit telefonicky. U tohoto tlumočení také můžeme sjednat individuální, výhodnější cenu.

Tlumočení přes Skype

Chcete zajistit rychlé tlumočení s vašimi obchodními partnery po celém světě za minimálních nákladů? Pak je pro vás výhodné konferenční tlumočení přes Skype, kdy se naráz může připojit tolik účastníků, kolik zvládne konkrétní internetový připojení. Tlumočení přes Skype účtujeme po minutách, konečná cena je 39 Kč za 1 min., viz ceník tlumočení. Pokud ve vaší firmě Skype používáte, nemusíte za námi jezdit, stačí se jen připojit a být tak okamžitě účasten tlumočení.